top of page
WORKSHOPY II.
st 13. října 2021
10:00 - 14:00
Praktické workshopy II.
Sály Meridian, Kepler, Stella
10:00 - 11:00
W1 | Automatické generování BIM knihoven
Petr Vokoun, CEO & founder, BIM Project s.r.o.
Vyhledávání a stahování BIM knihoven a objektů je s roustoucími požadavky na produktová data stále složitější. BIM objekty si ale můžete v reálném čase vytvářet sami a efektivně pomocí automatizovaných nástrojů, jako je bimproject.cloud. Díky rozsáhlým knihovnám obecných prvků pro Archicad a Revit si můžete naspecifikovat jakýkoliv požadavek na produkt nebo přímo reálný výrobek. V rámci workshopu ukážeme i výhody kompatibility jednotlivých objektů, možnosti lokalizací, aktualizací, rozdíly v předpřipravených BIM knihovnách ke stažení nebo návaznost na standardizaci parametrů.
W2 | Oceňování BIM projektu
Lukáš Tunka, vedoucí technického oddělení divize stavebnictví v Arkance Systems CZ, Tomáš Varmus manažer divize stavební informace, Ředitel divize Stavební informace, RTS
Na tomto workshopu si představíme proces zjišťování ceny stavebních projektů v různých etapách rozpracovanosti. Ukážeme si jak využít negrafické informace v BIM modelu pro ocenění konstrukční prvků a objemových studií a sestavení soupisu konstrukcí s vazbou na položkový rozpočet.
W3 | Model nebo informace? Co je v BIM důležitější?
zástupce společnosti Bim.Point
Pokud se rozhodnete využívat BIM v životním cyklu stavby, může před vámi stát nepříjemné dilema – mít dokonalou 3D geometrii nebo dostatek informací o stavbě. Co dělat, když nemůžete mít obojí najednou?
Během workshopu si ukážeme, jak řešíme tyto situace v Bim.Pointu. I s jednoduchou 3D geometrií můžete využívat cenné informace o stavbě. Pracujte s BIM smysluplně.
11:00 - 12:00
W4 | Optimalizace staveb a stavebních procesů metodikou BIM z pohledu výrobce stavebního materiálu
Zdeněk Podlaha, BIM manager, Xella CZ&SK, Xella CZ
Tomáš Spusta, BIM koordinátor, Xella CZ&SK, Xella CZ
Představíme si jak správně zpracovat BIM model pro využití v přípravné a předrealizační části stavby. Ukážeme si nejen efektivní zpracování modelů s možností tvorby dílenské dokumentace, ale i způsoby sdílení dat a online komunikace. Primární tématem bude aktivní zapojení výrobce stavebního materiálu do tvorby digitálních dvojčat pozemních staveb.
W5 | Automatizace při navrhování/projektování betonových konstrukcí (v BIMu)
Martin Kovač, ALLPLAN Česko s.r.o.
Obsah:
-
Ukážeme si, jak Vám pomohou naše nástroje při každodenní práci
-
Projdeme si, jak pomocí automatického převedení konstrukčního modelu na analytický je minimalizována ruční práce na vytváření statického modelu budovy
-
Seznámíme Vás s funkcemi pro automatické parametrické vyztužení prvků
-
Ukážeme si jak na navrhování prefabrikovaných konstrukcí
-
A to vše v BIMu
W6 | Využití klasifikačních systémů v Archicadu – ukázka konkrétních projektů
Vladimír Slunský, HIP, BIM koordinátor, architekt, projektant, designér, technický konzultant (Lambda studio s.r.o.)
12:00 - 13:00
W7 | Jak na CDE jednoduše. Výběr, nasazení a ukázky z praxe.
Martin Maťašovský, Pavel Vlasák, Ivo Kohoušek, Bořek Čerbák, řešitelé projektu nadjicde.cz czBIM
W8 | Best Practice: Inspektor 4D - práce s mračny bodů a 3D daty.
TKP geo s.r.o.
W9 | Využití technologie Digital Twin při realizaci dopravních staveb rozsáhlých infrastrukturních projektů
Tomáš Staněk, iNGs s.r.o
Termín „Digitální dvojče“ je dnes zmiňován v řadě souvislostí a jeho vlastnosti a využití se liší podle odvětví. V rámci workshopu vás seznámíme s aplikací technologie digitálního dvojčete iTwinHub společností Bentley při projektování a realizaci rozsáhlých infrastrukturních projektů a dopravních staveb, pro různé stupně projektu a její využití pro následnou správu a údržbu těchto celků. Ukážeme vám rychlé vybudování Digitálního dvojčete z různých datových formátů, propojení s nestrukturovanými daty v CDE systému ProjectWise, využití pro koordinaci projekčních prací a analýzu dat, publikování modelu širší veřejnosti, propojení s harmonogramem výstavby a příklad napojení na IoT.
workshopy I. | workshopy II. | zpět na program
bottom of page